Fitness náramky jako nepostradatelný sportovní pomocník
Fitness náramky jsou oproti chytrým hodinkám jednoduší na ovládání. Princip spočívá v tom, že data, která sbírá o vašem těle přesunuje do vašeho chytrého telefonu, zatímco chytré hodinky jsou schopny fungovat samostatně, a nabízí uživatelům možnosti jako psaní SMS, přijímání hovorů a podobně. Rozdílná je taky cena. Zatímco chytré hodinky začínají na ceně zhruba od 1 000 korun, pokud se bavíme o základních modelech, fitness náramky pořídíte již od pár set korun.
Proč se tedy vyplatí si fitness náramek pořídit?
Krokoměr
Základní funkce všech fitness náramků a něco, kvůli čemu si většina lidí svůj první náramek zakoupí. Senzory umístěné v náramku snímají vaše kroky a na konci dne máte představu, kolik jste za den nachodili. Odborníci se stále nehodují na tom, kolik kroků by měl optimálně člověk ujít za den, pravdou je, že pokud vyměníte MHD za své nohy, uděláte něco pro své zdraví, a ještě vás pochválí váš náramek.
Přehrávání hudby
Tuto funkci již nabízí dnes většina náramků. Nemají reproduktory, takže nemůžete poslouchat hudbu přímo z nich, ale můžete skrze ně ovládat přehrávač ve svém chytrém telefonu. Takovou vychytávku jistě ocení například běžci, kteří nemusí sahat pro svůj mobil, ale pohodlně si přepnou písničku pár dotyky na zápěstí. Většina náramků se již dokáže propojit i s hudebními aplikacemi jako je např. Spotify.
Měření tepu
Pomocí senzorů v hodinkách si můžete pohodlně změřit, jak rychle bije vaše srdce. Ocení to jistě ti, kteří si chtějí kontrolovat svůj zdravotní stav a také ti, kteří při cvičení dbají na svou tepovou frekvenci.
Notifikace
I když přes fitness náramek nemůžete tak zcela ovládat svůj smartphone, lze prostřednictvím něj přijímat notifikace. Takže pokud během cvičení nebo jakékoliv jiné činnosti nebudete mít svůj mobil po ruce, stále budete vědět, že vám přišla SMS nebo že váš blízký olajkoval váš příspěvek na Facebooku.
Tohle je pouze základní výčet funkcí, které obvyklé fitness náramky umí. Nabízejí i mnoho dalšího, jako měření dechu, měření míry stresu, informace o počasí či měření spálených kalorií při různých cvičení. Nezapomeňte však, že veškeré výsledky jsou orientační a vždy musíme počítat s nějakou odchylkou. Není tedy dobré se zaměřit urputně na údaje z hodinek a snažit se za každou cenu splnit svůj denní počet kroků či počet spálených kalorií. Cvičení a pohyb mají být hlavně radost. Fitness náramek může být skvělá vychytávka, ale nedovolte, aby zničil vaši radost z pohybu.