Co se vám při stěhování může hodit
Výplňový materiál – balení věcí do krabic nemusí být vůbec náročný proces, když sáhnete po speciálních materiálech k tomu určených. Dříve se balilo hlavně do novinového či balicího papíru, někdy do textilu a občas, když byla při ruce bublinková fólie. Dnes je fólie s bublinkami běžně dostupná, mívají ji i stěhovací firmy, a ty vám mohou doporučit i další obalové materiály, jako je kartonová vlna, výplňová tělíska z polystyrenu nebo organického biologicky rozložitelného materiálu (kukuřičný škrob), tenká fixační (strečová) fólie, případně nafukovací polštářky.
Smontování nábytku – když potřebujete přestěhovat moderní nábytek, který je rozebíratelný, měli byste jej stěhovat rozložený na dílčí části, neboť každý pohyb (přenášení a převoz autem) zatěžuje spojovací součásti a zkracuje se tím jeho životnost. Demontáž bývá v zásadě jednodušší, mnohdy si vystačíte i bez návodu, ovšem opětovná montáž už vám může přidělat bez návodu starosti. Namísto návodu pomůže i fotodokumentace, každý důležitý krok pracovního postupu si vyfoťte a uvidíte, že to půjde snadno. Pokud si přece jen netroufáte na rozložení a smontování nábytku, zvláště u velkých nábytkových sestav, můžete tímto úkolem pověřit stěhovací firmu stěhování Liberec ceník.
Příruční zavazadlo – nejhorší okamžiky lidé zažívají krátce po nastěhování – jsou unavení a před nimi je ještě spousta práce s vybalováním věcí a zabydlováním v novém prostředí. Počítejte s tím i vy a balte věci tak, abyste měli při ruce pro první dny to nejnutnější, s čím vystačíte pro běžné fungování. Takto sbalené krabice si označte a kromě toho se může hodit i příruční taška, batoh nebo kufr. Budete potřebovat obuv a oblečení včetně spodního prádla, hygienické potřeby, ručníky, povlečení a lůžkoviny a také pro první dny nápoje a trvanlivé potraviny, z nichž připravíte rychlé občerstvení, např. balený trvanlivý chléb, trvanlivé mléko, konzervované pomazánky a paštiky včetně vegetariánských, sušené ovoce, oříšky atp.