Na řasy v bazénu zabírá algicid a vločkovač, s pěnou si poradí odpěňovač
Koupání v bazénu je báječná zábava, ale co když se voda začne kalit, ztrácí svou průzračnost, barví se do zelených odstínů, nebo se na ní tvoří pěna, která připomíná koupelovou přísadu do vany?
Jak se zbavit řas
Řasy jsou jedny z nejstarších živých organismů na zeměkouli, poskytují obživu některým živočichům, zejména rybám, ale dokážou být velmi nepříjemným společníkem v akváriu anebo v nádržích určených ke koupání. Zbavit se jich není snadné pro toho, kdo nemá při ruce potřebné prostředky. Řasy totiž potřebují k životu docela málo – dostatek tepla a světla a jen trochu dusíkatých sloučenin, aby se mohly úspěšně rozrůstat. Akvaristé na jejich eliminaci potřebují především dostatek oxidu uhličitého, řasy jsou totiž konkurentem vodních rostlin a právě uhlík v této vazbě potřebují ke svému růstu. Zkrátka, je-li dostatek CO2 ve vodě, rostliny porostou a řasy odumřou.
V bazénech se k jejich likvidaci používají algicidní přípravky na podobné bázi s ohledem na zdravotní nezávadnost bazénové vody a následně vločkovač, který jemné nánosy sloučí do vloček, aby se pak zachytily ve filtračním médiu.
Jak se zbavit vodní pěny
Dalším problematickým jevem je nadměrná tvorba pěny na vodní hladině, ta vzniká hlavně tehdy, je-li voda kontaminována buď přílišnou koncentrací chemických desinfekčních přípravků, anebo ve vodě rozpuštěnými chemickými přípravky kosmetického charakteru, např. mýdla, šamponů, pracích prášků a gelů, krémů včetně opalovacích, make-upů nebo parfémů.
Výhodou odpěňovače 5l Chlorito je jeho výkonnost, stačí opravdu jen málo této tekutiny nebo gelu k tomu, aby pěna zmizela. Odpěňovače jsou organického původu, nejsou zdravotně závadné a mohou se nasadit kdykoli v průběhu využívání bazénu pro koupání. Dodávají se na trh jako koncentrát, který je třeba ředit ve správném poměru s vodou.